Cerec


Co je to Cerec

Cerec je  intraorální skener, což je malá kamera, která elektronicky snímá situaci v dutině ústní. Nahrazuje tedy klasické otiskování. Součástí Cerecu je i malá fréza, která navrženou zubní náhradu na počkání vyfrézuje a zubní lékař ji může okamžitě odevzdat pacientovi. Výhodou je rychlost zhotovení zubní náhrady.

 
 

 

Nevýhody Cerecu

Cerec má jen velmi omezené použití. Zubní ordinaci umožnuje  zhotovit pouze zubní náhrady malého rozsahu, nejčastěji zubní plomby, fasety a jednotlivé korunky.  Cena Cerecu se pohybuje kolem 2 milionu korun. Proto jsou  ceny zubních náhrad z Cerecu tak vysoké. Každá CAD/CAM zubní laboratoř vyrobí stejný produkt, téměř vždy i ve  vyšší kvalitě, ale především za poloviční až třetinovou cenu. Jenom to trvá déle.

 

 

 


Typické ošetření s použitím přístroje Cerec

Příklady na fotografiích jsou ze zahraničních veřejných diskusních fór o Cerecu. Pokud by zubní technik ve většině zubních laboratoří takto pracoval, tak ho majitel vyhodí, protože většina zubních lékařů by za tuto práci laboratoři nezaplatila. Pokud si však zubní lékař koupí Cerec a zhotovuje si korunky sám, tak nasadí do úst cokoli.

 
 

Fotogalerie: Cerec

 


Plomby zhotovené v laboratoři

Rozsahem malé práce jako jsou inlaye, onlaye, jednotlivé korunky a fasety se dají se stejnou přesností ale s nesrovnatelně lepší estetikou vyrobit ruční prací v laboratoři nebo i v ordinaci.  Tento příklad je výsledkem práce špičkového technika Jiřího Taufera, s jehož svolením demonstruji možnosti materiálu Enamel Hri.

Více fotografií kompozitních inlayí

Adresa 

Jiří Sedláček
Veveří 456/9
602 00 Brno
IČO: 49466186

Kontakt 

tel.: +420 777 553 226    Jiří Sedláček
tel.: +420 543 242 845    recepce
tel.: +420 543 216 209    recepce
e-mail: sedlacek@jslab.cz

JS Lab v síti


copyright 2016 JS Lab