Prostor pro vaše dotazy.  Formulář na vložení dotazu najdete dole na stránce.

Diskusní téma: zubní náhrady

Re: Deflex

Jiří Sedláček 29.11.2013
obraťte se na laboratoř Nort-dent v Ústí nad Labem, oni Deflex dělají a určitě vám doporučí i zubní lékaře.

Re: Re: celková zubní náhrada

Vlaďka Smrčková 28.11.2013
Dobrý den,p.doktore po půl roce po zhotovení celkové vrchní náhrady mi to moc nedrží,dáseň si asi pořádně sedla,tak mi p.doktorka dnes udělala tzv.rebazi protézy s tím,že mi na protézu dala nějakou bílou hmotu,zkousla jsem a až to vytvrdlo tak mi jí vyndala,hmotu nechala na protéze s tím,že zítra si mám přijít,že jde o tzv nepřímou rebazi a s tím,že mi od 3-3 přidá kvůli upadnutému vrchnímu rtu trošku pryskyřice aby se mi ten vrchní ret pozvedl,mám dotaz. p.doktorka chce po mě za tuto rebazi 600.,kč myslela jsem,že je-likož mám náhradu půl roku,tak to mám tzv. v záruce a platit nic nebudu,jako můj muž i maminka ale opak je jiný,prosímm o Váš názor,moc děkuji Vlaďka Smrčková

Re: Re: Re: celková zubní náhrada

Jiří Sedláček 29.11.2013
Pokud se změnila situace v ústech tak to podle mě nesouvisí se zárukou za zubní náhradu. Ale nemám přesné informace o tom co proplácí pojištovna. Každopádně zadarmo to nikdo dělat nemůže. Obecně platby pojištoven za totální náhrady nedosahují jejich výrobní cenu a přitom ze zákona se na ně nesmí dovybírat. Je to podobná situace jako u plomb. V zubních laboratořích, pokud se nic nezmění, tak za pár let snimatelné zubní náhrady nebude umět nikdo vyrobit, protože mladí technici se logicky nechtějí učit něco za co nedostanou přiměřeně zaplaceno. Je to složitý problém na jehož vysvětlení zde není místo a asi to sem ani nepatří.

zubní protéza

Jana 27.11.2013
Dobrý den,chtěla bych se zeptat na zubní protézu, která se nechává v ústech cca 5 let, bez potřeby vyndavání, má to být novinka, zajímalo by mě jak dalece je dostupná a kolik stojí.Děkuji

Re: zubní protéza

Jiří Sedláček 27.11.2013
Dobrý den,nemám tušení co máte na mysli. Popisu by mohl odpovídat Brenemark můstek - viz informace v menu zubní náhrady - Brenamark. Cena tohoto typu náhrady se pohybuje v řádu až statisíců. Na tomto webu jsou popsány všechny základní typy zubních náhrad o kterých vím.

zubni mustek

Lenka 22.11.2013
Dobry den,prosim o radu.Pred 4 mesici mi byl nasazen zubni mustek na horni spicaky(1-2 vytrzeny) 4 mesice jsme cekala na zhojeni dasni.Ted po 4 mesicich se zvetsila mezera mezi zuby a dasni (ty vytrzene.),tak ,ze jsou videt horni obloucky zubu a dokonce i na zbrousenem spicaku,na kterem drzi mustek zacina byt videt okraj korunky.je to prosim normalni takovy ubytek dasni a da se s tim neco delat?Pri piti citim,jak mi pres tu mezeru proteka voda,spatne se mi mluvi sykavky a u spicaku se bojim,aby se mi tam tou mezerou nedostavalo jidlo,moc dekuji L.

Re: zubni mustek

Jiří Sedláček 24.11.2013
Skoro vždy se předělávají staré korunky a můstky z důvodu úbytku dásně když se okraje korunek obnaží a hrozí zkažení vlastních pahýlů pod korunkami. Zabránit úbytku dásní se dá správnou hygienou. Je vhodné chodit pravidelně k dentální hygienistce, tímto se životnost korunek a můstků výrazně prodlouží. Ve vašem případě zřejmě při zhotovování můstku nebyli dásně dostatečně zahojené, mohlo tam ale dojít i k dalším nepřesnostem, těžko se to dá takhle posoudit. Nevím jetsli se s tím dá něco dělat bez toho že bude nutné vyměnit, předělat celý můstek. Podle mě spíše ne. Je to ale otázka na zubního lékaře - paradentologa.

s usmevem jde vsechno lepe.

:-) 22.11.2013
Dobry den, poprosim Vas o radu ohledne mustku a korunek.
Nemam horni zuby 4,5.Predni prava 1 a 2 mam dostavbu korenu na pahyl+docasnou korunku a levou 1 a 2 kompozitni dostavbu na zbytku zubu (pomerne velka dostavba)Bohuzel nemam finance na komplet keramiku, bude dobre reseni mustek 3-6 kovokeramika a obe 1 a 2 okorunkovat celokeramikou? Je lepsi na obe 1-2 dat solo korunku, nebo bude lepsi mustek 2-2? V pripade urazu je asi lepsi solo korunka (udela se pouze jedna korunka)Jeste Vas poprosim za jak dlouho se muze udelat mustek po vytazeni korenu 4-5 ? Asi se musi rana zahojit poradne.Moc Vam dekuju za informace.Pekny den.

Re: s usmevem jde vsechno lepe.

Jiří Sedláček 24.11.2013
Je možné kombinovat metalokeramiku s celokeramikou. Já bych ale doporučil zadní můstek udělat z celozirkonu. Udělali bysme vám dobrou cenu. A přední korunky se dělají jednotlivě, pokud není nutné vaše zuby dlahovat z důvodu horšího stavu vašich zubů aby se korunky později nerozjížděly. V případě ulomení korunky je možné jí spravit bez ohledu na to jestli je v můstku nebo solo. Není nutné sundávat celý můstek. Po vytržení zubů je nutné nechat dobře zahojit rány, aby po zhotovení můstku dále dáseň už neodcházela. Hojení trvá v řádu měsíců, je dobré počkat třeba i půl roku, záleží na konkrétním stavu dásní, především na dobré hygieně.

Cena korunek

Šrédlová 14.11.2013
Dobrý den opět, velmi Vám děkuji za odpověď na můj nedávný dotaz. Ráda bych se ještě zeptala na cenu korunek.
Lékař mi oznámil konečnou částku metalokeramické korunky a to ve výši 5200,-Kč. Zajímá mě, co tato částka vlastně obsahuje, když metalokeram.korunka ve většině JM laboratoří stojí max 2000,-Kč. Prý mi bude korunka nasazena standardně, tedy na obroušený zbytek zubu. Děkuji za odpověď.

Re: Cena korunek

Jiří Sedláček 14.11.2013
Dobrý den paní Šrédlová,
Cena 2000,- je cena pouze zubní laboratoře.Zubní lékař má přece taky náklady: vybavení ordinace, sestru, nájem, energie atd.atd. Ale především svoje vzdělání. Jenom zubní lékař ručí za vše co vám dá do úst, ne zubní laboratoř. Proto si sám vybírá zubní laboratoř se kterou bude spolupracovat, protože ručí i za její práci. Např. v Německu je cena ordinace cca 8 x vyšší než cena zubní laboratoře. Tvorbu cen v zubních ordinacích a laboratořích vysvětluji v menu pro pacienty - cena ošetření.

Mléčné zuby

Roubalová 13.11.2013
Dobrý večer, děkuji za tak úžasně užitečné diskuze. Leč bohužel - nenašla jsem zde můj problém, a tak Vás rovněž chci požádat o radu. Je mi 39 a mám stále několik mléčných zubů, ale pod nimi už nejsou ty druhé. Loni na podzim mi vypadl první- 5 vlevo dole a řešení jsem odložila. Teď se mi kývá a bolí další mléčný - 5 vpravo dole. Čeká mne tedy volba náhrady. Dotaz zní: jaké mám možnosti, když nechci můstkem zbytečně poškodit vedlejší zdravé zuby, ale zároveň chci řešení pro mne cenově dostupné? Hradí pojišťovna více v případě, že si za to nemůžu sama? A eventuálně která pojišťovna? Jsem u VZP. Moc děkuji, pokud poradíte.

Re: Mléčné zuby

Jiří Sedláček 14.11.2013
Dobrý den paní Roubalová , pojišťovna bohužel myslím nehradí nic navíc i přesto že máte tento problém bez vlastního zavinění. Ale radši se ještě poptejte přímo v pojišťovně, já nemám přesné informace. Váš problém se dá řešit implantátem, tam je cena cca 20-30 tisíc podle výrobce implantátu. Druhé a běžnější řešení je zhotovení můstků. Tam je cena u nás 4000,- Kč za jeden zub při použití celokeramiky. Je to levnější řešení a rychlejší. Je potřeba obrousit vaše čtyřky a šestky, ale ty zuby budou chráněné korunkami, takže o ně nepřijdete. Naopak, budou lépe chráněné například proti zubnímu kazu. Běžná cena korunek je daleko vyšší.

Doplnění zubu nebo korunka?

Šrédlová 13.11.2013
Dobrý den, dovoluji si touto cestou poprosit o radu. Po odstranění staré plomby (pětka vlevo nahoře) zjištěno odumření zubu, vytažení zbylého nervu, vyčištění a zaplnění kanálků mi byla doporučena korunka,neb se mi část zubu směrem do tváře po skousnutí jídla odlomil.Přesto mi více než polovina zubu zůstala. Prosím o radu, zda je korunka opravdu nutná, nelze zub nějakou hmotou domodelovat? A jaká je životnost takovéhoto domodelovaného zubu?
Velmi Vám děkuji za odpověď Šrédlová Brno.

Re: Doplnění zubu nebo korunka?

Jiří Sedláček 13.11.2013
Zub jistě jde domodelovat v ordinaci.Ale životnost není tak dlouhá jako u korunky. Nedá se přesně napsat jak dlouho vám to takto vydrží, záleží na mnoha okolnostech. Mrtvý zub ale postupně "křehne", ztrácí pevnost, takže korunka je opravdu nejlepší řešení, které zachrání zbylé části zubu a kořen do budoucna.

paradentoza

Lenka 05.11.2013
Dobrý den, prosím o radu, viklají se mi spodní 4 přední zuby, mám je od lékaře dlahovány i se řezáky, které jsou v pořádku. Není to ale řešení, proto se rozhoduji co dál. Můj lékař doporučuje můstek místo 4 zubů a nasadit na obroušené až po sedmičky. Můj stomatolog nedělá implantáty, tedy jiné řešení logicky nemůže nabídnout, ale tvrdí, že je nejlepší.
Ptám se tedy, zda mi můžete doporučit lékaře, který provádí v Brně, Zlíně či Olomouci implantáty a doplnění kosti, jelikož té je tam opravdu málo. Děkuji moc za radu, nechci vybírat kliniku jen dle internetových stránek. Děkuji.

Re: paradentoza

Jiří Sedláček 06.11.2013
určitě můžu doporučit MUDr.Velčevskou v Brně. Kontakt najdete v těchto stránkách pod menu pro pacienty - zubní lékaři.

protézky Deflex

Švejdová Květa 04.11.2013
Dobrý den, pane Sedláčku, prosím, vyřiďte vaší laborantce paní Zelinkové poděkování, obě protézky, které mi poslal pan MUDr, Kahánek, dopadly výborně, Oceňuji i to, že mi paní Zelinková protézku vyzkoušela u vás v nové krásné laboratoři. Pan MUDr. Kahánek je výborný lékař a moc děkuji za to, že jste mi pana doktora vloni doporučil. Ráda k vám jezdím z Prahy. Přeji vám všem mnoho pracovních i osobních úspěchů. Vaše pacientka Květa

Re: protézky Deflex

Jiří Sedláček 06.11.2013
Děkujeme za pochvalu paní Švédová, poděkování jsem paní Zelinkové vyřídil, jsem moc rád že jste spokojená.

Zubní náhrada Deflex

Petr 15.10.2013
Dobrý den,
obracím se na Vás s dotezem. Mám na horní čelisti vepředu uchycené 4zuby - korunka v kuse (kov + keramika) - nasazení na původních zubech - kořenech - na kterých je formou tzv zámku připevněna snímatelná náhrada (zbylá část zadních zubů). Přední zuby již vypadávají a jsou odštíplé. Uvažuji o vytržení předních kořenů a zhotovení celosnímatelné protézy Deflex. Mohu se zeptat na celkovou cenu + dobu trvání? Dojel bych do Brna jelikož nesídlíte v Praze ( četl jsem dobrou recenzi na internetu). Moc děkuji za informaci - Přeji hezký den
Záznamy: 921 - 940 ze 1048
<< 45 | 46 | 47 | 48 | 49 >>

Přidat nový příspěvek

Adresa 

Jiří Sedláček
Veveří 456/9
602 00 Brno
IČO: 49466186

Kontakt 

tel.: +420 777 553 226    Jiří Sedláček
tel.: +420 543 242 845    recepce
tel.: +420 543 216 209    recepce