Prostor pro vaše dotazy.  Formulář na vložení dotazu najdete dole na stránce.

Diskusní téma: zubní náhrady

Protéza z deflexu

Jana 05.06.2013
Dobrý den,
prosím Vás o Váš názor na můj problém. trpím paradentózou a minulý jsem si nechala zhotovit protézku z deflexu na horní patro, jelikož mi chybělo již několik zubů a dva přední zuby jsem měla už velmi vyviklané. Protézka vypadá velice hezky, je na ní celkem 8 zubů, ale od začátku (říjen 2012) se s ní trápím. Tlačí, mám pocit plné pusy, někdy mi vadí při mluvení, bolí při kousání....Můj lékař mi ji několikrát upravoval, ze začátku jsem měla pocit úlevy, ale vždy se mi po čase problémy vrátily. Deflex by měl být dle referencí pohodlný a mně mrzí, že u mně tomu tak není. Čím to může být? A nestálo by za to, nechat si zhotovit protézku novou? Děkuji předem za odpověď a přeji Vám hezký den.

Re: Protéza z deflexu

Jiří Sedláček 05.06.2013
Zřejmě se při výrobě stala někde chyba. Proces výroby snimatelných náhrad je velmi složitý a stačí když někde vznikne nepřesnost... Těžko hodnotit váš konkrétní problém na dálku ale zřejmě opravdu správné řešení bude zhotovení nové protézky.

Deflex ???

Helena PANEŠOVÁ 27.05.2013
Dobrý den, v současné době mám asi 6 týdnů provizorní totalní náhradu horních zubů. Protéza mi moc nesedí, jíst se s tím pořádně nedá, ale především se mi změnil vzhled a vůbec ne k lepšímu. Protéza je totiž takové šestnáctigramové kopyto, stěny jsou velmi silné, patro se mi velmi snížilo a nad horním rtem mám vybouleniny a při úsměvu se mi odhaluje více než centimetrový pruh růžové hmoty dásně. Dočetla jsem se o protézách DEFLEX a tak by mne zajímalo, zda při této volbě bude protéza jemnější a alespoň trochu se přiblížím ke svému původnímu vzhledu. Mám z toho velké psychické trauma, bojím se usmívat, Mám dojem, že mi každý kouká na zuby. Mám volit klasickou protézu nebo by mi v mém případě pomohla náhrada z DEFLEXu ?
Velmi děkuji za odpověď. Helena

Re: Deflex ???

Jiří Sedláček 28.05.2013
Dobrý den paní Heleno,
v tomto případě není problém v materiálu. Máte provizorní totální náhradu, zřejmě imediátní náhradu která se zhotovovala ještě před trháním zubů aby Vám mohla být nasazena těsně po extrakcích. Taková protéza většinou není přesná ani estetická. Slouží pouze do doby než se vám zahojí dásně. Samozřejmě j možné ji zhotovit lépe i hůře. Záleží na šikovnosti dentálního týmu a podmínkách ve vašich ústech. Až vám bude zhotovována definitivní protézka, použijte tuto jako příklad jak to být nemá, zajděte do laboratoře, promluvte si se zubní techničkou a při každé zkoušce si vše nechte ukázat a vysvětlit. Vyrobit dobrou totální náhradu je velmi složité a náročné a velmi záleží na konkrétní zubní ordinaci a laboratoři jak to nakonec dopadne.

Můstek

Miroslav 25.05.2013
Dobrý den, na horním patře v levé polovině mám jen tři vlastní zuby a na nich mám nasazený můstek, celkem 7 zubů. Teď po 16 letech se mi na dvou zubech uvolnil, chci si nechat udělat nový a to je můj dotaz. Radili my, ať si nechám udělat keramický, původní je kovový s pryskyřicí. Když udělají keramický, t.j. jedna čtvrtina chrupu, tak co s těmi ostatními, chtěl bych vědět co se musí udělat s tou druhou horní polovinou a jak by vypadali spodní zuby vůči keramickým a co by to vše stálo ? děkuji za odpověď.

Re: Můstek

Jiří Sedláček 25.05.2013
Dobrý den,
na Váš dotaz se nedá odpovědět přesně bez dalších informací které konkrétní zuby to jsou a v jakém jsou stavu. Vše se samozřejmě musí řešit komplexně, nejlépe nějakým typem kombinované náhrady, např. teleskopické náhrady, možná ve spojení s alespoň jedním implantátem na polovině čelisti kde nemáte žádný zub.Těch možností řešení bude asi více. Nejjednodušší řešení je udělat si jednotlivé korunky na kterých bude ukotvená částečná snimatelná náhrada z Deflexu. Cena se takhle od stolu nedá vypočítat.

fazety

jana 20.05.2013
Dobrý den, volil by jste korunku,nebo fazetku na malé zuby ? Jedná se o 6 horních předních zubů. Jaká by byla cena fazetky .Děkuji za odpověd.Jana

Re: fazety

Jiří Sedláček 20.05.2013
Dobrý den Jano,
to záleží na mnoha okolnostech jako je tvar zubů, barva zubů, jejich biologický faktor a dalších. Posoudit to musí zubní lékař na konzultaci. Cena také záleží na konkrétní zubní ordinaci ale většinou není velký rozdíl mezi cenou korunky a fasety.

Nutnost-korunky na obě jedničky?

Mirka 06.05.2013
Dobrý den,bude mi dělána korunka na 1 vlevo. Dr. tvrdí, že z estet.hlediska je lepší udělat korunku i na druhou jedničku. Když se udělá jen jedna, je to prý vidět na první pohled, že je jiná, vystupuje atd.... Je to nutnost, když je ta druhá jednička zdravý zub bez problémů? Díky moc za včasnou odpověd. Hezký den. Mirka Malá

Re: Nutnost-korunky na obě jedničky?

Jiri Sedláček 06.05.2013
Dobrý den paní Malá, vyrobit barevně dokonalou korunku na přední zub, především na 1 je velmi těžké. Záleží především na konkrétní situaci. Ale brousit druhou jedničku jenom, zdůrazňuji jenom z tohoto důvodu, je poškození pacienta a rozhodně bych to nedoporučoval. U nás většinou u těchto případů sami dosazujeme a ladime korunku přímo s pacientem. U celokeramiky se nam daří často zhotovit nerozpoznatelnou korunku.

metalokeramické korunky

Barbora Blahová 06.05.2013
Dobrý den,
asi 15 let mám metalokeramické korunky, tedy náhrady
na horních trojkách obroušených, kvůli chybějícím dvojkám,
barva se celkem nepovedla, ale dříve to nebylo tolik poznat, navíc se mi trošku vytočily ven, celkově to nevypadá hezky,
proto bych chtěla poradit jaký materiál by byl nejlepší, kolik zhruba stojí tedy 4 zuby... a také se bojím jak se sundává to stávající..
Navíc moje 12 letá dcera má stejný problém, tedy nezaložené horní dvojky, jak nejlépe řešit tento problém a v jaké věku?
děkuji

Re: metalokeramické korunky

Jiri Sedláček 06.05.2013
Dobry den pani Blahová,
Nejlepší materiál je rozhodně celokeramika. Cenu najdete v menu pro pacienty - zubní lékaři u jednotlivých lékařů. Sundáni starého můstku je poměrně jednoduché. Na druhou část otázky poprosím odpovědět doktora Kahánka.

Re: metalokeramické korunky

Petr Kahánek 07.05.2013
Dobrý den,u vaší dcery je potřeba problém řešit hned.Je několik způsobů,jak mezeru zaplnit.Např.imlantáty,tzn,že nemusíte zuby brousit,ale je většinou potřeba místo zafixovat pomocí rovnátek.Doporučil bych konzultaci praktického zubního lékaře s ortodontistou a zubním chirurgem.MUDr.Kahánek Petr

Re: Re: metalokeramické korunky

Blahová 07.05.2013
Dobré ráno pane doktore,
děkuji za rychlou odpověď. Objednám tedy dceru co nejdříve na kunzultaci k ortodontistovi.
Co se týká mého problému, podle vašich stránek vidím, že cena celokeramické korunky je 4000 Kč, mohu tedy počítat, že 2 můstky 2+3 by mohly pohybovat kolem 16 000Kč? Budou nezbytné ještě další náklady a je možné se k vám objednat? Jak dlouho trvá zhotovení a co přechodná doba?
Neumím si představit chodit dva týdny do práce bez předních zubů..

Re: Re: Re: metalokeramické korunky

MUDr.Petr Kahánek 07.05.2013
počítejte za jednu korunku 4 000,- krát počet zubů. Od nabroušení zhruba do týdne budete mít kompletně hotové nové zuby. V této ceně je vše včetně provizorního můstku na ten týden. Zavolejte kdykoli dopoledne a objednejte se na konzultaci. Dostanete termín co nejdříve, obvykle do týdne. Dr.Kahánek

Deflex

Hladíková 05.05.2013
Dobrý den,chtěla by jsem se Vás zeptat,jestli je možné nahradit 2 chybějící horní zuby (5,6) náhradou Deflex,jelikož bych nerada zbrušovala okolní zuby,protože mám strach, že by jsem došla i o ty.Pokud by to bylo možné,můžete mi napsat jaká by byla cena a jaká je čekací doba pokud by jsem se k Vám objednala.Předem děkuji za odpověď Hladíková

Re: Deflex

Petr Kahánek 05.05.2013
Je to možné.Cena 4500Kc, Vyroba trva asi 2 tydny, pokud neni potreba spechat.Je mozne si domluvit i rychlejsi termin.MUDr.Kahanek Petr

bolest nad můstkem

Marie 04.05.2013
Dobrý den,před 10dny mě natekla dáseň nad můstkem který mě byl nasazen 24.1. 2013,zřejmě od zubu na kterém je můstek připevněn , byl naordinován lék DALACIN C 3x d.dostala jsem dvojité balení otok zmizel léky ještě nedobrány zbývá ještě 6tobolek ,ale zmáčknutí dásně u kořene zubu je pořád mírně bolestivé ,vzhledem k tomu že musím v pondělí ráno nastoupit do nemocnice mimo bydliště ,mám obavu aby se to dobrání léků opět nerozjelo existuje nějaké řešení pro případ ,aby nemusel být zub vytržen ?Nerada bych přišla o nedávno nasazený můstek ,přeci jen to není pro mě levná záležitost .Děkuji Marie.

Re: bolest nad můstkem

Petr Kahánek 05.05.2013
Tento zanet je mozne prelecit pomoci Dalacinu.Bohuzel se tim, ale neresi pricina.Pri dalsim oslabeni se muze zanet opet objevit.Pokud berete Dalacin, je to vporadku, ale zbytecne neodkladat.MUDr.Kahanek Petr

Re: Re: bolest nad můstkem

Marie 05.05.2013
Děkuji za rychlou odpověď ,píšete ale zbytečně neodkládat ,ale já mám 6.5 nástup do nemocnice a to je zítra a to ještě jak už jsem psala mimo mé bydliště ,vůbec nevím jak to řešit
, zaítím je to jen citlivé ,ale asi zřejmě příjdu o zub a tím o skoro nový můstek ,že?.děkuji Marie.
Záznamy: 921 - 940 ze 978
<< 45 | 46 | 47 | 48 | 49 >>

Přidat nový příspěvek

Adresa 

Jiří Sedláček
Veveří 456/9
602 00 Brno
IČO: 49466186

Kontakt 

tel.: +420 777 553 226    Jiří Sedláček
tel.: +420 543 242 845    recepce
tel.: +420 543 216 209    recepce