Prostor pro vaše dotazy.  Formulář na vložení dotazu najdete dole na stránce.

Diskusní téma: zubní náhrady

Re: Protéza

Jiří Sedláček 19.03.2013
Pokud máte alergii na materiál z kterého je vyrobena klasická totální náhrada, tak protézka z Deflexu by mohla být řešením. To jak protézka sedí však nezáleží na typu materiálu ale na stavu vaší sliznice a přesné práci ordinace i laboratoře při výrobě zubní náhrady. Všechny vaše problémy by měl posoudit zubní lékař.

Re: hybridní náhrada

Jiří Sedláček 19.03.2013
Na část otázky, která se týká ceny hybridní náhrady se nedá zodpovědně odpovědět. Každý lékař má jinou cenu a já nemůžu spočítat průměr když jejich ceny neznám. Navíc záleží na kolik pilířů bude připevněná. Odhaduji že cena v ordinaci se může pohybovat okolo 10 tisíc, při použití 4 pilířů, bez ceny implantátů samozřejmě. Ideální počet implantátů je 4, ale někdy stačí i 2.

Výroba protézy

Lucia Janglová 01.03.2013
Dobrý deň, prosím o informáciu či je možnosť vyrobit hornú čiastočnú náhradu priamo u Vás, bez toho aby som kontaktovala svoju zubárku, ktorá je momentálne na dovolenke. Mám zubnú náhradu s háčikmi na zadných zuboch avšak dnes sa mi zlomila a je nepoužiteľná. Ide o zubnu protezu v podstate celkovú. Prosím o poskytnutie orientačnej ceny a časový obzor výroby.Vopred Vám ďakujem za odpoveď.

Re: Výroba protézy

Jiří Sedláček 02.03.2013
paní Janglová, to opravdu není možné. Bez zubní ordinace, tedy bez přesných otisků vám zubní laboratoř nemůže zhotovit zubní náhradu. Stejně tak cenu vám říct nemůžu protože cenu vždy tvoří zubní ordinace na základě svých nákladů.A každá ordinace má jiné náklady. Cena zubní laboratoře je pouze jedna nákladová položka zubní ordinace.

Snímatelná náhrada Deflex

Stanislava 06.02.2013
Dobrý den, nedávno jsem se dočetla o snímatelné náhradě Deflex. Zajímalo by mě , jest-li by byla vhodná pro mě. Chybí mi zuby dole pravo 5,6,7. a v lovo na hoře mi chybí 5.
Předem děkuji za zprávu.
Zdravím Pichalová
email - stanpich@seznam.cz

Re: Snímatelná náhrada Deflex

Jiří Sedláček 07.02.2013
Dobrý den paní Pichalová,
Nemůžu říct jestli konkrétně pro Vás by byla protézka Deflex vhodná, to musí posoudit lékař až zkontroluje stav vašich zubů ale obecně ano, mohla by být vhodná. Ale na horní chybějící 5 by asi byl vhodnější fixní můstek než řešení jednoho chybějícího zubu snimatelnou protézkou.

dotaz

Marie 24.01.2013
Dobrý den ,mám velikou prosbu o radu dnes jsem byla na nasazení můstku na horní 4zuby 4-7vpravo nahoře, co se týče nasazení, tak ze strany vnější sedí dobře ,ale ze strany vnitřní nedolehne u čtyřky až k dásni je malinko od a po přejetí jazykem po zubu cítím jakoby ostrou hranu -můstek není zatím napevno usazen dá se s tím ještě něco dělat?Děkuji za odpověd.

Re: dotaz

Jiří Sedláček 24.01.2013
Dobrý den,
ano, dokud není můstek nacementován tak pořád se s tím dá něco dělat. Pokud protetická práce správně nesedí, tak si jí nenechávejte nasadit. I kdyby se to mělo dělat celé znovu. Mezi hranou korunky a zubního pahýlu nesmí být žádná spára.

Re: Re: dotaz

Marie 24.01.2013
Moc děkuji za velmi rychlou odpověď , takže jestli jsem to správně pochopila hrana korunky musí být velmi těsně u dásně ,můstek mám ze zadní strany kovový ???Děkuji Marie.

Re: Re: Re: dotaz

Jiří Sedláček 24.01.2013
je to složitější, záleží na typu preparace, pokud se brousí na schůdek, tak ten může být i nad dásní. Bohužel ale pořád nejčastější preparace je bezschůdková, což předpokládám je i váš případ. A v tomto případě by tedy hrana-okraj korunky měla končit cca 1mm pod dásní. A v obou případech preparace nesmí okraj korunky odstávat, musí těsně přiléhat k pahýlu.

návštěvy?

RP 18.01.2013
P.doktore Kahánku-děkuji Vám za rychlou odpověď.Bylo by možné si nechat zuby zhotovit u Vás Brně?Jsem z Pardubicka a zaměstnaná.Kolik by asi bylo potřeba návštěv u Vás?Prosím mohl byste mi napsat na email- ivana111@seznam.cz- pro případné potřebné info ode mne atd..Děkuji!!

Re: návštěvy?

Jiří Sedláček 20.01.2013
Napište prosím MUDr.Kahánkovi na jeho mail sama a on Vám určitě odpoví. Jeho mail je petrkahanek@seznam.cz
Kompletní kontakt i s adresou je v menu pro pacienty v sekci zubní lékaři. Nejlepší je přímo zavolat do ordinace a objednat se na osobní konzultaci, protože přes mail můžete dostat pouze obecné informace.

návštěvy?

RP 18.01.2013
Moc děkuji M

záruka

RP 16.01.2013
Ještě jsem se chtěla zeptat,jaká je záruka na tyto náhrady-celokeramické a metalokeramické?Na práci 6 měsíců a na materiál?Děkuji,,

Re: záruka

MUDr.Kahánek Petr 17.01.2013
Na své protetické práce dávám záruku 5 let,.Proto nezhotovuji práci na zuby,které by mohly v budoucnu způsobit selhání protetické náhrady.Na záruku je potřeba se informovat před ošetřením.MUDr.Kahánek Petr

výběr materiálu

Pilařová 16.01.2013
Prosím o radu -měla jsemváčky a velkou píštěl na jedničce a obou dcojkách nahoře-zuby musely.Teď čekáme,až se rány zhojí.Co bude prosím pro mne lepší-celoker.či metalkeram?Musí se prý zbrousit 3 zuby vedle-jednička a trojky a ty také musí potáhnout?Jsem z toho neštastná-je to pro mne hodně peněz a tak sipřeji,aby výsledek byl pěkný a trvanlivý!!Jsem ještě mladá na vyndavací zuby-37let.Moc děkuji za odpověd!!RP

Re: výběr materiálu

MUDr.Petr Kahánek 17.01.2013
V dnešní době je zatím nejlepší materiál co se týče estetiky celokeramika.Z metalokeramiky se dělají zuby již přes 30let,pokud je laborant šikovný,tak výsledek je dobrý.Rozdíl je v lomu světla,celokeramika se chová podobně jako sklovina,tzn.,že i já mám někdy problém rozeznat celokeramickou korunku od zdravého zubu.Jak se říká,je to otázka priorit,někdo raději jede na dovolenou,někdo preferuje hezký úsměv,to je na vás.MUDr.Kahánek Petr

dotaz na možnosti

Petr 15.01.2013
Dobrý den pane doktore,stojím před rozhoddnutím zda si mám nechat udělat metalokeramický nebo celokeramický horní můstek.Jak bych mohl zjistit alergii na kov před výrobou můstku?Finanční rozdíl je totiž značný.Děkuji za odpověd.

Re: dotaz na možnosti

Jiří Sedláček 15.01.2013
Dobrý den,
finanční rozdíl u nás je cca 500,-Kč na korunce, takže to není tak hrozný. Většinou bývá alergie na nikl, ten ovšem nepoužíváme, používáme chromkobaltové slitiny. Jestli jste alergický Vám nejspíš zjistí někde na alergologii.

Kdy se zhotovuje korunka

Eva 02.01.2013
Vážený pane doktore,
chci se zeptat na Váš názor ohledně zhotovení korunky. Moje nová zubařka mi na poslední návštěvě řekla, že na mrtvý zub - 6ku nahoře by bylo dobré dát korunku. Tento zub mi byl asi před rokem a půl umrtven u jiné zubařky a má nová doktorka říkala, že na něj dáme korunku až tak za 3 roky. Nyní mě tlačí do korunky. Přitom žádné problémy s tímto zubem nemám /kromě mezery mezi zuby/. Myslíte si, že je to nutné? Nebo resp. kdy se korunka zhotovuje? Děkuji za vysvětlení.
Záznamy: 921 - 940 ze 948
<< 44 | 45 | 46 | 47 | 48 >>

Přidat nový příspěvek

Adresa 

Jiří Sedláček
Veveří 456/9
602 00 Brno
IČO: 49466186

Kontakt 

tel.: +420 777 553 226    Jiří Sedláček
tel.: +420 543 242 845    recepce
tel.: +420 543 216 209    recepce