Prostor pro vaše dotazy.  Formulář na vložení dotazu najdete dole na stránce.

Diskusní téma: zubní náhrady

Re: Odstín korunek

Jiří Sedláček 21.03.2018
Všechny tyto 3 barvy jsou nejsvětlejší ve svém barevném odstínu.
A barvy jsou žlutohnědé, B barvy mají žlutý odstín a C barvy mají nádech do šeda. Tyto rozdíly nejsou na porvní pohled tak patrné. I zubní lékaři a technici s tím mají problém. Nám ve výběru barvy pomáhá fotografie. Kromé těchto barev ale umíme zhotovit i výrazně bělejší zuby které v tomto vzorníku nejsou. Do keramického prášku se přidává speciální materiál který je zesvětlí. Záleží na množství materiálu. Která barva bude vhodná pro vás záleží na mnoha okolnostech. Často odborníci vybírají zbytečně žluté podle zbývajících zubů v ústech. Pokud ale děláme všechny přední zuby nové, tak je podle mě správné a logické změnit i barvu a udělat jí co nejsvětlejší. Samozřejmě ale tak aby to bylo přirozené. Většina našich pacientek si to takto přeje a my se jim snažíme vyhovět. Na fotografiích je vidět že i světlé barvy můžou být přirozené. Výsledná barva však záleží především na šikovnosti zubního technika, na použité konstrukci, na keramice, na vrstvě materiálu, na poměru materiálu, atd,atd. Těch vlivů na barvu je mnoho, výběr barvy podle vzorníku je jen informace jak by to mělo dopadnout.

Re: Re: Odstín korunek

Petr 21.03.2018
Moc vám děkuji za rozsáhlou odpověď.Škoda, že mi to tak nevysvětlil můj doktor.Jedna se o více předních zubů z důvodu úrazu.Zubaři jsem volal a s B1 souhlasil, ale pry by do světlejší nešel, že je to nepřirozené.Dá se případně reklamovat odstín korunky?
Ještě jednou děkuji

Re: Re: Re: Odstín korunek

Jiří Sedláček 21.03.2018
To je velmi těžká otázka. Reklamovat se dá cokoli. Zrovna barva zubů je ale velmi subjektivní hledisko. Je velmi těžké vytvořit přirozenou barvu, umí to jen velmi málo techniků a často ani ti velmi dobří to bez perfektní přípravy a spolupráce lékaře nedokážou vytvořit přirozeně protože třeba situace v ústech to bez většího zásahu neumožnuje. Pokud si vyberete barvu B1, tak se dá později těžko z toho vytvořit barva C3. To by znamenalo vytvořit celou zubní náhradu znovu, a to musí někdo zaplatit. Proto zodpovědný výběr barvy a domluva s pacientem je velmi důležitá.

Výdrž korunek

Simona 18.03.2018
Dobrý den,
zajímalo by mě, jaká je zhruba výdrž keramické korunky u vás ve spolupráci s panem Kahankem?Samozřejmě za předpokladu správné ústní hygieny.Na internetu je psáno zhruba 10 let, to není zas tak moc.Dekuji

Re: Výdrž korunek

Jiří Sedláček 18.03.2018
Keramika vydrží neomezenou dobu. Nijak se neokousává. Může se samozřejmě ulomit stejně jako cokoli jiného, například vlastní zub. Takže 10 let je špatná informace. Vždy záleží jak dlouho vydrží vlastní zubní tkáně a tam právě závisí na správné ústní hygieně.

Snímatelná zubní protéza

Vítek 16.03.2018
Dobrý den, prosím Vás o radu. Mám v dolní čelisti 1 zub a p.doktor ho tam chce nechat, prý protéza bude líp držet. Je to pravda? Chtěl jsem, aby mně i ten poslední zub vytrhl, ale prý to pro mě bude lepší, když ho tam nechá. S přáním hezkého dne, Vám děkuji za odpověď.

Re: Snímatelná zubní protéza

Jiří Sedláček 18.03.2018
Rozhodně ponechat. Především v dolní čelisti je jakákoli pomoc ve fixaci protézky důležitá. Můžete využít celý zub anebo ho uříznout a použít kořen zubu pro hybridní náhradu.

Zubní náhrada deflex

Vlasta Dvořáková 15.03.2018
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na možnost částečnou náhradu. Mám paradentozu a v důsledku toho jsem přišla o 6 a 7 vpravo dole. Byl mi navržen implantat s doplněním kostí. Obávám se jak výkonu, tak i další prognózy vhojeni. Bylo mi řečeno, že mohou vydržet řadu let, ale i jen 3 roky. Nechce se mi dát 50000 kč za jeden, když i další stoličky mám v podobném stavu. Slyšela jsem o částečné zubní náhradě z deflex. Nebyla by lepší ?

Re: Zubní náhrada deflex

Jiří Sedláček 15.03.2018
Záleží na úhlu pohledu. Levnější určitě, pohodlnější je ale vždy pevná zubní náhrada. Jako první bych vyřešil paradentozu která je způsobená pouze špatnou hygienou. Tedy opakovanou návštěvou paradentologa a zubní hygieničky. A poté si najděte zubaře který vám dá jasné stanovisko jestli implantát vydrží nebo ne. Není možné aby vám někdo navrhl implantát s tím že může za 3 roky vypadnout.

Bolí zuby po preparaci?

Ejmy 14.03.2018
Dobrý den,
v pátek jdu na broušení zdravých i umělých zubů a zajímalo by mě,zda to po zákroku bude bolet?Na internetu čtu samé hrůzy
Děkuji

Re: Bolí zuby po preparaci?

Jiří Sedláček 14.03.2018
To je velmi individuální, někdy se může stát že to pár dní bolí ale spíše vyjímečně.
Velmi záleží také na zubním lékaři.

zubni nahrada deflex

zuzana 12.03.2018
Dobry den mohu pouzivat na cisteni zubni nahrady z deflexu tablety waitening nebo obyce jne dekuji

Re: zubni nahrada deflex

Jiří Sedláček 13.03.2018
Určitě můžete. Nejlepší a možná i levnější je však obyčejné Savo. Savo doporučujeme i v návodu na požívání našich protéz Vivaflex, u Deflexu je to stejné. Používejte 5-10% roztok Sava.

Implantát nebo můstek.

Monika 11.03.2018
Dobrý den.Moc bych Vás chtěla poprosit o radu.V listopadu 2017 jsem si kousla do rohlíku a ulomila si II.vpravo nahoře.Paní doktorka mi nabídla buď imlantát nebo můstek,ale až po rtg. snímku,který ukázal ,že mám náběh na paradentozu a tím mi implantát rozmluvila.Dohodly jsme se na můstku. Objednaná na obroušení dvou zdravých zubů jsem byla na 20.3.2018,ale 8.3. mi volala sestřička,že paní doktorka je na rizikovém těhotenství a že do porodu už nedělá,to znamená,že do konce roku budu bez zubu. A teď konečně na co bych se Vás chtěla zeptat. 1. Nevadí když budu tak dlouho bez zubu,nemůže se stát,že se mi začnou posouvat.2.Na netu jsem se dočetla o šetrnějším způsobu ADHEZIVNÍM MŮSTKU a tím by se nemuseli brousit zdravé zuby. Dnes jsem ještě našla INLAY MŮSTEK ,ale to přesně nevím co je.Je mi 55 a zuby mám na svůj věk zdravé. Moc Vám děkuji za odpovědi a přeji krásný den. Monika

Re: Implantát nebo můstek.

Jiří Sedláček 12.03.2018
Pokud zuby nemají oporu tak se posouvají, zvlášť pokud máte paradentozu. Ze stejného důvodu adhezivní můstek pro vás asi vhodný také nebude.
Nemusíte čekat až se doktorka vrátí, zavolejte mi nebo napište mail a já vám pošlu kontakt na jiného lékaře.

Zubní náhrada

Petr 08.03.2018
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, přišel jsem o zadní zuby na vrchu mě zůstanou 1 až 3 na obě strany a dole 1 až 4 na obě strany. Můj zubař protože jsem mladý (34let) doporučil zubní náhradu deflex, mám ještě jiné možnosti? Popřípadě jaké mám ještě možnosti popřípadě ceny a jaká je cena za náhradu deflex(viva flex). Dekuji

Re: Zubní náhrada

Jiří Sedláček 08.03.2018
Řešení které vám doporučil váš lékař je nejjednodušší a nejlevnější. Těch řešení je samozřejmě daleko víc, např. implantáty, ale všechny jsou výrazně dražší

Re: Re: Zubní náhrada

Petr 08.03.2018
Děkuji za odpověď a cena náhrad z materiálu viva flex přijde na jakou částku a třeba o něco dražší se dá zhotovit jaká zubní náhrada,na implantáty jsem se díval ale na to opravdu nemám,i když se mě zamlouvají nejvíc ale opravdu na to neseženu peníze. Děkuji

Re: Re: Re: Zubní náhrada

Jiří Sedláček 09.03.2018
Nejde o cenu materiálu, ten je zanedbatelný. Nejdražší je ruční práce lékaře a technika. Proto může být cena jedné protézy velmi rozdílná mezi různými ordinacemi. V naší ordinaci je cena za jednu protézku Vivaflex 6900 korun. Můžeme vás objednat do týdne a hotové protézy Vivaflex budete mít do 7 pracovních dní od prvního otisku.

3D skener?

Heluš 07.03.2018
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli pan Kahánek používá klasickou metodu k otiskům zubu, nebo skener?
Děkuji a pěkný večer
Záznamy: 81 - 100 ze 948
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Přidat nový příspěvek

Adresa 

Jiří Sedláček
Veveří 456/9
602 00 Brno
IČO: 49466186

Kontakt 

tel.: +420 777 553 226    Jiří Sedláček
tel.: +420 543 242 845    recepce
tel.: +420 543 216 209    recepce
e-mail: sedlacek@jslab.cz

JS Lab v síti


copyright 2016 JS Lab