Prostor pro vaše dotazy.  Formulář na vložení dotazu najdete dole na stránce.

Diskusní téma: zubní náhrady

Re: prosba

Jiří Sedláček 14.08.2018
Rozumím vám, zázraky dělat neumíme ale třeba vám budeme umět pomoci. Rozhodně pošlete rentgen na můj mail a zubní lékař vás poté objedná na konzultaci.

Re: Re: prosba

Monika 14.08.2018
Děkuji za rychlou odpověď a rentgen přeposílám.

Zhotovení definitivní náhrady

Milena Kratochová 12.08.2018
Chci se zeptat, za jak dlouho doporučujete po extrakci zubů definitivní zirkonový můstek? Mám zatím provizorní můstek a špatně se mi s ním mluví. Děkuji

Re: Zhotovení definitivní náhrady

Jiří Sedláček 13.08.2018
Zahojení dásní trvá zhruba 2 měsíce, takže po této době kdykoli.Doporučuji ale ihned udělat pěkný frézovaný PMMA můstek kterým si vyzkoušíte tvar a barvu budoucího můstku. Navíc se vám s ním bude mluvit ihned lépe když bude udělaný správně. Jinak hrozí že vám takto blbě udělají i definitivní můstek a to už by byl větší problém.

zensky

kamilka 11.08.2018
dobry den. mam dotaz pred 10 ti dny jsem byla na vitazeni vsech hornich zubu takze mi sili i dasne pan Dr mi dal zubni protezu kterou si ale snazim jak muzu nasadit. ale mesedi mi podle miho jak ja bych chtela, mam to strasne bolestive kdyz jsi ji nasadim, nevim jestli je to tim ze mam zasitou i dasen nevipadli mi jeste stehy, a nebo jestli nejde Jen o zvik...dekuji za vas nazor

Re: zensky

Jiří Sedláček 13.08.2018
Máte takzvanou imediátní náhradu která se v laboratoři zhotovuje na model kde ještě jsou vaše zuby, které budou vytržené. Zubní technik z modelu zuby odbrousí a pouze odhaduje jak bude vypadat dáseň po vytržení zubů. Proto tyto náhrady nejsou úplně přesné a měli by se postupně upravovat podle toho jak se hojí dáseň. Na tyto náhrady vůbec nepřispívá pojištovna, takže i lékaři se na nich snaží šetřit, aby pacienti dopláceli co nejméně. I proto vznikají problémy. Zadarmo se prostě nic kvalitního udělat nedá.

Paní

Andrea 08.08.2018
Dobrý den mám dotaz co dělat pokud mám dole zubní náhradu na háčky a stále mě to strašně tlačí ty háčky byla sem u mého zubaře povolil mi to ale stále mě to tlačí

Re: Paní

Jiří Sedláček 10.08.2018
Kdyby vám někdo ušil špatně šaty, tak byste chodila ke krejčí tak dlouho dokud by je neupravila správně nebo neušila znovu. To stejné musíte dělat s vaším zubařem.

Severní čechy

Vlado 02.08.2018
Dobrý den,
Mám protézu na háčky (nejde o celkovou náhradu zubů), ale nevyhovuje mi jejich masivnost. Nevím jestli jsme to správně navnímal, ale technologii Vivaflex vnímám jako šetrnější než klasické, státem hrazené prskyřicové.
Rád bych s Vámi prokonzultoval své možnosti ohledně této technologie, ale jsem ze Severních čech. Máte pobočky i jinde?
Moc díky za odpověď.

Re: Severní čechy

Jiří Sedláček 02.08.2018
Pružné protézy jsou především příjemnější pro uživatele. Těch technologií je víc, nemusí to být jenom Vivaflex ale i Deflex nebo třeba Valplast. Pobočky jinde nemáme ale můžu vám doporučit laboratoř když napíšete kde jste. Například v Mostě znám velmi šikovného technika který by vám protézku udělal.Je to Michal Gyurján určitě ho vygooglujete...

tvrda proteza...

kochova 30.07.2018
Dobry den, trpela jsem paradentozou a v zameru jsem prisla o veskere zuby. Byly mi zhotoveny protezy. Horni je celkem v pohode. Ale s dolni zapasim. Jsou z nejakeho tvrdeho materialu a stale me reze a nedrzi ani s lepidlem..Dole nema vlastne zadne "maso" ale jiz jen kost. Lekar mi ji dal "opravit",ze ji udelali /obe/ dvojitou. Ani tak se nic k lepsimu nezmenilo. Mam dotaz, zda jsou i jine materialy na protezy ci nemam sanci. Jist je pro me horor,utrpeni a v restauraci trapne, kdyz musim na toaletu - zpodni vyndat- abych se aspon trochu najedla...Dekuji za odpoved Kochova

Re: tvrda proteza...

Jiří Sedláček 30.07.2018
Vaše problémy nevyřeší jiný typ materiálu pokud nemáte v dolní čelisti dostatek prostoru na lepší fixaci. V dolní čelisti jsou tyto problémy poměrně běžné.
Za pokus by možná stálo udělat znovu vypodložení dolní protézky - takzvanou rebazi - měkkým materiálem Vertex.

Re: Re: tvrda proteza...

kochova 01.08.2018
Dobry den preji a dekuji za odpoved. Dodatecne se chci zeptat, zda je tato "akce" s vypodlozenim protezy materialem Vertex hrazena VZP, a kdyz ne, na kolik asi vyjde a kde ji mohu dostat...Dekuji za odpoved Kochova

Re: Re: Re: tvrda proteza...

Jiří Sedláček 03.08.2018
Neřeknu vám která ordinace to nabízí a která ne protože to nevím. Pojišťovna to nehradí a cena může být podle konkrétní ordinace různá, odhaduji 5 - 10 tisíc.

reklamace provizorní celkové snímatelné náhrady?

Jana Hejlová 25.07.2018
Dobrý den..,chtěla jsem se zeptat,jestli je možné reklamovat provizorní celkové snímatelné náhrady? Před 14.dny mi pod narkózou vytrhali 20zubů..,měla jsem kovové čepy z niklu,na kterou mi ale byla zjištěna alergie.. Proto jsem se rozhodla pro radikální řešení..všechno vyndat. Nyní mám provizorní snímatelné náhrady,ale spodní mi vůbec nesedí. Otisky mi dělali ještě před zákrokem,ale asi špatně.. I sama paní zubařka mi řekla,že jsou špatně udělané otisky.. Spodní zuby mám vystrčené hodně ven..špatné se mi i mluví..,mám do krve prokousané dásně..a samozřejmě i špatně sedí..musím používat hodně coregy,aby mi náhrada nevypadávala při mluvení..Vůbec to není ani podobné těm zubům,které jsem měla před vytržením.. Když jsem se smála před operací..,byly mi vidět hodně vrchní zuby..spodní jen malinko..teď když se usměju,jdou vidět více spodní zuby..připadá mi to,jako bych měla v puse "chrániče na box".. Paní zubařce jsem o všem řekla,že spodní náhradu chci reklamovat z těchto důvodů..Ale ona si trvá na svém...vyplňuje obrušuje..a snaží se opravit a nechce udělat nový! Prý mám vydržet půl roku a pak mi udělá ideální náhradu.. Provizorní zubní náhrady mě stály 7800kč! Plus si paní zubařka řekla o dalších 1000kč za "opravu".. Já to ale půl roku s takovou náhradou nevydržím... Můžete mi poradit,prosím na co mám nárok.. Děkuji moc za odpověď..

Re: reklamace provizorní celkové snímatelné náhrady?

Jiří Sedláček 29.07.2018
Pojištovna provizorní snímatelné náhrady vůbec neproplácí. Reálná výrobní cena je mnohem vyšší než jste platila, zhruba dvojnásobná. Je mě jasné že to není váš problém, ale bohužel právě proto, že to je za tuto cenu ztrátová práce pro ordinaci i laboratoř, tak lékaři i technici se snaží ušetřit kde se dá. Výsledkem je vaše trápení, které plně chápu. Pokud by v ordinaci účtovali reálnou cenu, která se blíží 20 tisícům, mohli by použít kvalitní zubní laboratoř a věnovat více času všem přípravným technologickým krokům, případně protézy udělat znovu.
Nyní jsem vám tedy popsal důvod proč stále víc pacientů má problémy se zuby.
Vy jste ale ode mě chtěla poradit co máte dělat. Ono to s tím ale souvisí a bez vysvětlení byste mě asi nepochopila.
Napadá mě jenom jedno řešení: Řekněte paní zubařce, že chcete ihned udělat nové provizorní protézy a že je znovu zaplatíte. Ona může použít stávající protézky jako otiskovací lžičky na zhotovení přesných otisků i na registraci skusu. Zároveň by měla paní doktorka otisknout tyto špatné protézy, protože zubní techničce pomůžou tyto studijní modely jako vzor jak další protézky nedělat. A nakonec je dobré osobně přijít do laboratoře a zubní techničce, nebo technikovi, který bude protézky dělat, osobně vysvětlit v čem byl váš problém a jak nové protézky udělat.

Ceny horní náhrady

Valentová Věra 23.07.2018
Dobrý den,

Protože chodím na pravidelné vyšetření magnetickou rezonancí nemohu mít náhradu zubů z kovu. Při hledání možností jsem narazila na pružné náhrady a chtěla bych se zeptat na přibližnou cenu za vyhotovení. Chybějící zuby jsou nahoře - 1,2,6 vpravo a 4,6 vlevo (na obou stranách nejsou osmy). Na fotografiích vypadají tyto náhrady jako estetické a funkční řešení mého problému.
Předem děkuji za odpověď. Hezký den.

Re: Ceny horní náhrady

Jiří Sedláček 24.07.2018
Cena za jednu protézku kterou vám zhotovíme do dvou týdnů je 6900,-korun

Zhotovení náhrady Vivaflex

Martina 20.07.2018
Dobrý den, před měsícem mi byla po 4 letech zhotovena nová horní i spodní zubní protéza na háčky( hrazeno pojišťovnou). Bohužel se obě houpou (horní z jedné strany na druhou a spodní zezadu dopředu), barva je odlišná od zbývajících zubů, přední horní zuby 1,2 trčí oproti ostatním. Skus je pro mě nezvykle vysoký. Vím, že mohu reklamovat, ale bohužel se na to necítím. Mám dotaz, zda se mohu objednat u vás a zaplatit si nové protézy z Vivaflexu, také vybrat si barvu. Pokud ano, jaká by byla cena? Na vrchním patře mám pouze 1,2 vpravo, 3 a 7 vlevo. Spodní patro - 1 až 4 vpravo a 1,2,3 vlevo. Děkuji za odpověď. Martina

Re: Zhotovení náhrady Vivaflex

Jiří Sedláček 21.07.2018
Určitě se můžete objednat, kvalitní protézy Vivaflex vám zhotovíme. Cena je 6900,- za jednu protézu.
Záznamy: 41 - 60 ze 978
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Adresa 

Jiří Sedláček
Veveří 456/9
602 00 Brno
IČO: 49466186

Kontakt 

tel.: +420 777 553 226    Jiří Sedláček
tel.: +420 543 242 845    recepce
tel.: +420 543 216 209    recepce