Prostor pro vaše dotazy.  Formulář na vložení dotazu najdete dole na stránce.

Diskusní téma: zubní náhrady

Horní a dolní proteza

Jituna 26.06.2018
Mám horní a dolní zubní protezu a pusu mám strašně širokou a koutky svesene při úsměvu jsou vidět jen spodní zuby je možné že je vše špatně uděláne? Děkuji za odpověď

Re: Horní a dolní proteza

Jiří Sedláček 30.06.2018
Vždy je vše udělané špatně. Ten rozdíl mezi spokojeným a nespokojeným pacientem, spokojeným a nespokojeným zubním lékařem nebo technikem je v tom jak moc je to udělané špatně. Vždy se dá totiž vše udělat lépe. Pro zubní náhrady toto pravidlo platí dvojnásobně. I u našich nejlepších fotografií zubních náhrad vidíme mnoho chyb které se snažíme do budoucna odstraňovat. Ve vašem případě bude těch chyb ve výrobě zřejmě hodně.

Zubni mustek

Lucie 22.06.2018
Dobry den, chtela bych se zeptat ohledne zubniho mustku. Byla jsem u sve zubarky a objednala jsem si celokeramicky mustek za ktery jsem zaplatila nemalou castku.Ale kdyz mi ho zkousela vsimla jsem si ze vypln je z kovu. To by u celokeramiky byt nemelo, nebo se pletu? Samozrejme to budu resit i se zubarkou. Ale bych se chtela zeptat, kdyz pujdu na rentgen, bude videt na snimku zda se jedna o keramiku ci kov? Dekuji

Re: Zubni mustek

Jiří Sedláček 22.06.2018
samozřejmě že celokeramika znamená že náhrada neobsahuje žádný kov. Na rentgenu se to pozná velmi jednoduše.

celkové zubní náhrady

Jiřina 21.06.2018
Dobrý den,22 roku mám zubní nahrady,letos v unoru jsem měla přijít na otisky.Byly nemoci lekařu a sester dostala jsem se až včera.1 náhradu mě opravila,nové mě neudělá letos,jsem u VZP ta prý jim malo platí a prý doplácejí ze svého tak mě daly do pořadníku na příští rok s tím,že si je prý asi budu muset zaplatit.Do ted jsem nic neplatia.Mamželovi je dělal jiný lékař letos a plati asi 1000kč ve stejném zařizení

Re: celkové zubní náhrady

Jiří Sedláček 22.06.2018
Pojišťovny na zuby přispívají minimálně, na jeden zub 500 - 900 korun. Náklady na výrobu jednoho zubu jsou zhruba 4 tisíce až 15 tisíc korun. Na protézy pojištovna přispívá 2 až 4 tisíce korun na jednu protézu. Náklady na výrobu jedné protézy jsou ale 8 - 20 tisíc korun, takže ani u protéz platba pojištoven nemůže pokrýt náklady na výrobu. Proto lidé musí tento rozdíl doplácet. Pokud někde ještě zubní lékaři zhotovují zubní náhrady zadarmo, na pojišťovnu, tak musí někde nějak chybějící peníze získat. Zubaři můžou chybějí peníze dotovat z jiných výkonů, nebo nutí laboratoř dělat pod náklady a hodně slabších laboratoří to takto opravdu dělá aby nepřišli o práci i když je špatně zaplacená, anebo používají nekvalitní materiál a šetří kde to jde. Často je pak zubní náhrada sice levná nebo dokonce zadarmo ale prakticky nepoužitelná. Pacienti potom hledají řešení jinde a rádi platí desetitisíce za kvalitní zubní náhrady u jiného lékaře který spolupracuje s kvalitní zubní laboratoří.

zubní náhrada

Jarka 19.06.2018
Dobrý den, prosím Vás lze zhotovit zubní náhradu z tohoto pružného materiálu na bezzubou horní čelist?Děkuji moc za informaci

Re: zubní náhrada

Jiří Sedláček 19.06.2018
Ano, běžně je z Vivaflexu děláme.

Re: Re: zubní náhrada

Jarka 20.06.2018
Dobrý den,děkuji moc za odpověď, ale nevíte kde zjistit laboratoře v Ústeckém kraji kde tyto náhrady z pružného materiálu zhotovují? Moc děkuji za informaci

Re: Re: Re: zubní náhrada

Jiří Sedláček 22.06.2018
Pružné protézy už zhotovují skoro všechny větší laboratoře. Přesné informace které to jsou ale nemám.

Snímatelná zubní protéza

Vítek 14.06.2018
Dobrý den, prosím Vás, nemáte zkušenost s fixačním práškem? Používám fixační krém, který po teplém pití už přestává držet. V lékárně jsem se ptal, tam neví, jaký je rozdíl. S přáním hezkého dne děkuju za odpověď.

Re: Snímatelná zubní protéza

Jiří Sedláček 15.06.2018
Bohužel také nevím jaký je mezi nimi rozdíl a který je nejlepší. My se snažíme aby naši pacienti nemuseli fixační pomůcky vůbec používat. Někdy to ale bez nich opravdu nejde, často u dolních protéz, když tam lidé nemají ideálně tvarované protézní lože.

Re: Re: Snímatelná zubní protéza

Vítek 19.06.2018
Dobrý den, děkuju Vám za odpověď. Zkusím to i to, co bude víc pasovat. Prosím ještě, kdybyste mohl napsat, jestli se může náhrada čistit i v octu nebo vyloženě v prostředcích na protézy určené. S přáním hezkého dne veliký dík.

Re: Re: Re: Snímatelná zubní protéza

Jiří Sedláček 22.06.2018
Myslím že může- My doporučujeme na čištění obyčejné savo v koncentraci asi 20%.

spolupracující zub.lékaři Ostrava a okolí

Anna S 05.06.2018
Dobrý den, prosím o sdělení dentistů spolupr. s Vámi Ostrava a okolí.
Hledám řešení levé horní patro: 1,2,3 mám, zbytek chybí. Protiskus dole mám. Všechny zuby mám již keramické. Opravdu hodně moc děkuji za odpověď, poslala bych foto, tady asi nelze. sobotikovaanna@seznam.cz

Re: spolupracující zub.lékaři Ostrava a okolí

Jiří Sedláček 05.06.2018
V Ostravě zatím s nikým myslím nespolupracujeme.

Cena vivaflex

Radim Zátopek 04.06.2018
Dobrý den,
Cca před rokem jsem si u vás nechával zhotovit vivaflex protézu za jedničku nahoře. Bohužel mi byla zcizena se zavazadlem a potřebuju novou.
Jaká je cca aktuální cena a lze ji opět zhotovit u vás?

Předem děkuji za odpověď.

Re: Cena vivaflex

Jiří Sedláček 04.06.2018
Cena je pořád stejná, zvláště pro našeho věrného pacienta.
Kdykoli se stavte u nás za paní Málkovou, nebo za kolegyní, která vám protézku dělala a domluvte se s ní.

Alergie na metalokeramický můstek

Helena 30.05.2018
Dobrý den, prosím o informaci. Od listopadu kdy byly vytrhnuté dva zuby a dána prozatímní náhrada začalo mě paleni v ústech. Koncem ledna dán metalokeramický můstek, ale pálení nepřestává. Paní doktorka řekla, že na to nemůže alergie už být. V únoru udělané testy na zubní materiály negativni
. Podstoupila jsem další vyšetření krve a žaludku vše v pořádku, ale pusa pálí neustále. Může se jednat i přesto o nějakou alergie na zubní materiály. Dekuji

Re: Alergie na metalokeramický můstek

Jiří Sedláček 31.05.2018
Z čeho byla vaše prozatímní náhrada? Můžou to být i galvanické proudy. To znamená že reagují mezi sebou různé kovy ve vašich ústech. A kov je i amalgám. Zkusil bych vyšetření na biorezonanci. Nejsem doktor, takže si můžu dovolit doporučovat i alternativní metody. Pokud tam půjdete, napište mi jak jste dopadla prosím.
Záznamy: 41 - 60 ze 948
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Adresa 

Jiří Sedláček
Veveří 456/9
602 00 Brno
IČO: 49466186

Kontakt 

tel.: +420 777 553 226    Jiří Sedláček
tel.: +420 543 242 845    recepce
tel.: +420 543 216 209    recepce