Prostor pro vaše dotazy.  Formulář na vložení dotazu najdete dole na stránce.

Diskusní téma: zubní náhrady

Poděkování

Hačková 18.05.2018
Dobrý den, předejte, prosím, nejvřelejší poděkování paní Kateřině Málkové, a to nejen za skvěle a rychle odvedenou práci, ale i za trpělivost a nekonečnou vstřícnost vůči klientům.

Re: Poděkování

Jiří Sedláček 19.05.2018
Velmi rád jí Vaše poděkování předám. Je to pro nás vždy nejlepší odměna za naši práci.

horní celková protéza

Šárka Vítkovská 16.05.2018
Dobrý den,prosím o radu týkající se zhotovení nové celkové horní protézy.Mám v ústech 6 let horní protézu,dole mám zubní můstek na pevno.Změnila se mi zubní lékařka a horní protézu mi odmítá udělat s tím, že si musím dát spodní můstek napřed odstranit a řešit to snímatelnou náhradou.Nemám žádný problém s můstkem ani bolesti,ale paní doktorka mi sdělila,že pokud to nechci jak říká vypíše mně z evidence.Její postup mně docela naštval a chtěl bych radu jak situaci nejlépe vyřešit.Děkuji

Re: horní celková protéza

Jiří Sedláček 16.05.2018
předpokládám že vaše zubní lékařka odmítá zhotovit horní protézu protože stav vašeho spodního můstku je tak špatný, že už dlouho nevydrží a stejně se bude muset za pár měsíců vytrhnout. Na druhou stranu, neměl by i tak být problém udělat novou horní protézu když už tam stejně 6 let protézu máte. Nevím co vám mám poradit, asi bych zkusil konzultaci u jiného lékaře.

celková zubní náhrada - horní čelist

podhorský 30.04.2018
Prosím o sdělení z jakých druhů plastů se tyto náhrady dělají.Jde mi co největší přilnavost a lehkost-děkuji

Re: celková zubní náhrada - horní čelist

Jiří Sedláček 03.05.2018
Jsou to různé polyamidy a dentální pryskyřice. Přilnavost a přesnost však materiál u totálních náhrad prakticky neovlivňuje. Záleží především na šikovnosti lékaře a zubního technika a také na stavu vašich dásní.

ulomení protézy

andrea 28.04.2018
dobrý den dnes se mi zlomila dolní zubní náhrada jak se dá prosím řešit zkoušela jsem mít v ústech obě dvě časti ale je to nepříjemné

Re: ulomení protézy

Jiří Sedláček 29.04.2018
Běžte do ordinace nebo laboratoře, není složité zlomenou protézku opravit. Hlavně se jí nepokoušejte lepit sama, všechny tyto pokusy zhoršují možnosti odborné opravy.

nové korunky

Paľová 23.04.2018
Dobrý den,na horních zubech 2x1 a 2x 2 mám korunky z pryskyřice,3 zuby mám zbroušené , na jedne 2 mám čep z kovu.Paní doktorka mi doporučila korunky Keramické zirkonové.Celkem bych měla zaplatit všetně nasazení korunek 34 000 tisíc, za metalokeramické asi 26 000 korun.Jaká by byla cena ve vaší laboratoři.Děkuji Paľová

Re: nové korunky

Jiří Sedláček 24.04.2018
Cena jedné celokeramické korunky na zirkonové konstrukci pro každého našeho pacienta v ordinaci našeho spolupracujícího lékaře je 4500,-Kč. Takže vy byste zaplatila 18000,- V ceně je i provizorní můstek který dostanete okamžitě po sejmutí otisků, takže nikdy nebudete úplně bez zubů.Objednat se můžete zde: www.jslab.cz/pro-pacienty/zubni-lekari/

zubní náhrada

jozef 22.04.2018
Dají se udělat, existují zubní náhrady, které nedřou dásně, zubní dutinu?
Dosavadní moje náhrady byly dělány klasicky, tj. obtiskem do plastelíny,

Re: zubní náhrada

Jiří Sedláček 23.04.2018
Samozřejmě že ano. Zubní náhrada by měla funkčně i esteticky fungovat.

Zubní náhrada

Jiřina 04.04.2018
Dobrý den,
Přišla jsem o 4.zub v pravo nahoře.mám i odstraněný kořen zubu. 5a 6 jsou korunky. Paní doktorka mi navrhla řešeni že mi odstraní korunky a nasadí můstek s tim, že 3 se nebude muset brousit. Myslela jsem , že můstek se musí uchytit z obou stran.je to správné řešeni?

Re: Zubní náhrada

Jiří Sedláček 04.04.2018
Je to možné řešení. Zub 4 bude viset na spojených korunkách 5 a 6.
Jestli je to správné řešení pro vás musí posoudit paní doktorka podle stavu vašich zubů. Pokud by nabrousila i špičák a můstek by byl upevněný z obou stran rozhodně to bude řešení, které je častější a bezpečnější pro vaše zuby 5 a 6, protože budou méně namáhané.

Strach ze zubaře a zkažené zuby

Radka 29.03.2018
Dobrý den, mám hroznou panickou hrůzu ze zubařů, všechny plomby které jsem měla mi vypadaly a zuby se mi začali drolit. Teď uz mi chybí víc jak polovina zubů. Tak moc bych to chtěla opravit, ale mám strach a stydím se nekam jit. Chtela bych se zeptat, zda je nějaká možnost, jak si nechat dat zuby nové a jak se to děla když už tam ten zub ani nemam? Děkuji moc za odpověď. R.

Re: Strach ze zubaře a zkažené zuby

Jiří Sedláček 30.03.2018
Těch možností je spousta. Většina z nich je popsaná na těchto stránkách.
Připravuji ale nový web na kterém to bude popsáno lépe a přehledněji, včetně přesných cen a možných řešení. Vy každopádně na nic nečekejte a běžte k zubaři co nejdříve, jinak poslední možností pro vás budou totální protézy.

Odstín korunek

Petr 20.03.2018
Dobrý den.Je světlejší odstín A1,B1 nebo C1?Když jsem viděl vzorník na živo, připadalo mi vše žlutý.Bylo mi řečeno, že v ústech to zase vypadá jinak.Kterou barvu teda volit? Chtěl bych co nejsvětlejsi, ale přesto přirozené.Děkuji za odpověď.

Re: Odstín korunek

Jiří Sedláček 21.03.2018
Všechny tyto 3 barvy jsou nejsvětlejší ve svém barevném odstínu.
A barvy jsou žlutohnědé, B barvy mají žlutý odstín a C barvy mají nádech do šeda. Tyto rozdíly nejsou na porvní pohled tak patrné. I zubní lékaři a technici s tím mají problém. Nám ve výběru barvy pomáhá fotografie. Kromé těchto barev ale umíme zhotovit i výrazně bělejší zuby které v tomto vzorníku nejsou. Do keramického prášku se přidává speciální materiál který je zesvětlí. Záleží na množství materiálu. Která barva bude vhodná pro vás záleží na mnoha okolnostech. Často odborníci vybírají zbytečně žluté podle zbývajících zubů v ústech. Pokud ale děláme všechny přední zuby nové, tak je podle mě správné a logické změnit i barvu a udělat jí co nejsvětlejší. Samozřejmě ale tak aby to bylo přirozené. Většina našich pacientek si to takto přeje a my se jim snažíme vyhovět. Na fotografiích je vidět že i světlé barvy můžou být přirozené. Výsledná barva však záleží především na šikovnosti zubního technika, na použité konstrukci, na keramice, na vrstvě materiálu, na poměru materiálu, atd,atd. Těch vlivů na barvu je mnoho, výběr barvy podle vzorníku je jen informace jak by to mělo dopadnout.

Re: Re: Odstín korunek

Petr 21.03.2018
Moc vám děkuji za rozsáhlou odpověď.Škoda, že mi to tak nevysvětlil můj doktor.Jedna se o více předních zubů z důvodu úrazu.Zubaři jsem volal a s B1 souhlasil, ale pry by do světlejší nešel, že je to nepřirozené.Dá se případně reklamovat odstín korunky?
Ještě jednou děkuji

Re: Re: Re: Odstín korunek

Jiří Sedláček 21.03.2018
To je velmi těžká otázka. Reklamovat se dá cokoli. Zrovna barva zubů je ale velmi subjektivní hledisko. Je velmi těžké vytvořit přirozenou barvu, umí to jen velmi málo techniků a často ani ti velmi dobří to bez perfektní přípravy a spolupráce lékaře nedokážou vytvořit přirozeně protože třeba situace v ústech to bez většího zásahu neumožnuje. Pokud si vyberete barvu B1, tak se dá později těžko z toho vytvořit barva C3. To by znamenalo vytvořit celou zubní náhradu znovu, a to musí někdo zaplatit. Proto zodpovědný výběr barvy a domluva s pacientem je velmi důležitá.
Záznamy: 1 - 20 ze 884
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Adresa 

Jiří Sedláček
Veveří 456/9
602 00 Brno
IČO: 49466186

Kontakt 

tel.: +420 777 553 226    Jiří Sedláček
tel.: +420 543 242 845    recepce
tel.: +420 543 216 209    recepce
e-mail: sedlacek@jslab.cz

JS Lab v síti


copyright 2016 JS Lab