Prostor pro vaše dotazy.  Formulář na vložení dotazu najdete dole na stránce.

Diskusní téma: zubní náhrady

Dočasná celková horní náhrada

František 03.12.2018
Dobrý den,Mám po extrakci horních zubů,nechal jsem si po domluvě s lékařem vyrobit dočasnou náhradu než bude zhotovena po novém roce stálá.Nosím ji každý den,ale neustále ji musím jakoby přisávat.Čím bych ji mohl prosím přilepit na to nošení přes den.Zuby mám vytržené týden.Děkuji za radu.

Re: Dočasná celková horní náhrada

Jiří Sedláček 04.12.2018
Zeptejte se v lékárně, nemám o těchto přípravcích přehled. Máte takzvanou imediátní náhradu která se zhotovuje v laboratoři před vytržením zubů, takže většinou není přesná a spíše nedrží. Můžete se také s doktorem domluvit na novém otisku a rebazi zpřesnění této protézky. Po zahojení, vetšinou po dvou měsících vám udělají přesnou náhradu která už musí držet dobře.

Cena keramickych mustku

Jana 03.12.2018
Pekny den, take me zajima jaka je asi cena jednoho nahradniho zubu pri mustku z keramiky. Budu potrebovat mustek o 4 zubech. A pak jeste dotaz zda existuje i nejaka levnejsi varianta kdy venkovni cast zubu je z keramiky a vnitrni z nejakeho jineho materialu. Jaka je pak odhadem cena? Dekuji.

Re: Cena keramickych mustku

Jiří Sedláček 04.12.2018
Cena jednoho zubu z keramiky se průměrně pohybuje mezi 4 a 10 tisíci korunami. Existuje levnější varianta, kov potažený plastem ale to je opravdu velmi nekvalitní varianta která už ani není na výrobní náklady o moc levnější, nyní s rozvojem moderních technologií už spíše naopak, jenom ti lékaři a technici kteří neumí počítat jí prodávají levně z nějakých historických důvodů. Jediná smyslupná varianta je PMMA můstek který je také z plastu ale frézuje se z továrně vytvořených disků na CNC strojích takže cena je nižší - není tam tolik lidské práce která je nejdražší.

Keramický můstek

Irena 01.12.2018
Dobry den, v pravo nahore mi chybi 2 zub. Mam udelany mustek z nejake pryskyricektery je nasazen jen na 3 zub. Protoze se 3.zub jiz kyve, chtela bych novy mustek. Zrejme se bude muset zbrousit a 4, aby byl zafixovany na dvou zubech. Muzete mi prosim napsat pribliznou cenu tohoto mustku? Staci mi jen řádové +- abych mela predstavu kde se to asi pohybuje. Dekuji

Re: Keramický můstek

Jiří Sedláček 04.12.2018
Záleží na materiálu a lékaři, cena je cca 3 - 10 tisíc za zub.

náhrada horní pravé 7

Božena 21.11.2018
Dobrý den,
chci se zeptat, zda je možné po vytržení horní pravé 7 udělat náhradu asi celokeramiku.8 mě vůbec nevyrostly a jelikož mi bude za týden 68 let už nevyrostou. Mám již náhradu levé dolní 7. A po dnešním vytržení horní pravé 7 na můj dotaz pan doktor řekl, že se náhrady 7 nedělají.Byla jsem z toho rychlého zákroku tak zaskočena, že jsem dále nenaléhala, ale teď bych ráda věděla,zda opravdu není možná náhrada. Ještě doplňuji, že zub se kýval a pan doktor řekl, že hrozí zánět a zub musí ihned ven, že by to bylo nebezpečné. Tak jsem bez 7, ale náhradu bych chtěla. Je to možné? Ta dolní 7 mě bolela daleko více, pan doktor mě asi 2 měsíce ošetřoval a pak mi dal keramickou náhradu na kovové dříky zasazené v dásni /bohužel popisuji laicky/.Náhrada asi 3 roky v pořádku, nemám žádné potíže. Proto bych chtěla i tu horní pravou 7 nahradit. Jinak mám zuby vzhledem k mému věku zachovalé /8 plomb, z toho 2 maličké/. Děkuji moc za radu a snad se mohu těšit na odpověď na e-mail herzigova.bozena@seznam.cz

Re: náhrada horní pravé 7

Jiří Sedláček 22.11.2018
Protože vám 7 vytrhnul tak aby šla udělat na tu 7 korunka musí se tam dát napřed implantát. Toto se dělá. Jinak opravdu se spíše snímatelná náhrada jenom kvůli jednomu zubu takto vzadu nedělá. Další variantra je můstek - tedy obrousit 5 a 6 a na těchto dvou zubech se pověsí ta 7.

Celokeramicke korunky

Dagmar 16.11.2018
Vážený pane Sedláčku,

na úvod Vás moc zdravím. Již před několika lety jsem si u Vás nechala zhotovit zirkonovou korunku, nyní bych se na Vaši laboratoř ráda obrátila znovu.

Trápí mě moje přední zuby - celkem 6 ks vrchních. Chtěla bych si nechat udělat nové, celokeramické.

Mohl byste mi, prosím, doporučit dobrého zubaře (z Vaší zkušenosti), který je odborníkem, dělá precizní práci a má náturu na bojácné pacienty?

Slyšela jsem (četla) velmi dobré recenze na pana doktora Petra Kahánka. Nebo uvažuji o klinice Modec na Viniční, která se prý zaměřuje především na estetickou stomatologii.

Dale zda je lepsi zirkon nebo Emax, frontalni zub mam mrtvy, tmavy, tak aby neprosvital. Mam na jednicce zirkonovou korunku, a zda se mi, ze tmavsi pahyl prosvita. Jak je to možné? Byla bych Vám moc vděčná za radu. Dekuji.

Re: Celokeramicke korunky

Jiří Sedláček 16.11.2018
Určitě vám doporučuji Dr.Kahánka. Objednejte se na konzultaci zde: https://www.jslab.cz/pro-pacienty/zubni-lekari/

Vivaflex

Pavla 15.11.2018Pavla 12.11.2018

Děkuji za odpověď,ale vlastně jsem se nedozvěděla v čem je výhoda zubní náhrady z vivaflexu než z deflexu.Prosím ještě informaci, zda někdo v Ostravě nebo okolí
pracuje z vivaflexem. V případě, že nikoliv a rozhodla bych se nechat si zhotovit zubní náhradu u Vás, co tři roky bych musela navštívit laboratoř v Brně ? Ještě se chci zeptat zda cena 6900,-Kč za částečnou horní a 6900,-Kč za částečnou spodní náhradu platí. Děkuji za odpověď.

Odpovědět

Re: Vivaflex

Jiří Sedláček 16.11.2018
Já se omlouvám ale je to moc otázek. Zavolejte mě na telefon, to bude rychlejší...nemám moc času nyní.

Boule

Petr 14.11.2018
Dobrý den,

měl bych menší dotaz,již rok a půl mam od svého zubaře udělanou kermaickou náhradu na celé horní patro,je postavena asi na 6 zubech. Předevčírem se mi však udělala z ničeho nic taková bulka na horním patře asi centimetr nad posledním zubem náhrady na patře. První den mi kvůli tomu nešlo moc polykat,druhý den to bylo o něco lepší,ovšem boule tam furt je a když na ní najedu jakzykem nebo prstem tak je zkrátka cítit.Myslel jsem,že to je nějaký aft,nebo puchýř,ale je divné,že již třetí den se to moc nezmenšuje. Napadlo mi,jestli se nedostal zánět pod tu náhradu(zub na kterém náhrada stojí). Skousnutí atd mi nebolí vůbec,pouze polykání nebo když jím a nebo když na to zkrátka najedu jazykem. Jelikož nemám teď šanci se dostat k mému zubaři,tak bych poprosil o radu,jestli je to možné a nebo jestli počkat třeba ještě dva dny jestli boule sama odejde? Díky moc za odpověď

Re: Boule

Jiří Sedláček 15.11.2018
To opravdu není dotaz na mě, nejsem lékař. Ale ani lékař to podle písemného dotazu nezhodnotí. Opravdu musíte navštívit zubní ordinaci.

zubní mustek

Renata 12.11.2018
Dobrý den,mám nový metalokeramický mustek na sedum zubu z toho čtyři prostřední vytrhnuté.Mustek špatně sedí a dostává se mi pod korunky prostřední jídlo,je to prosím Vás v pořádku?Jde to udělat tak,aby mustek doléhal na dásně a jídlo se mi nedostávalo pod korunky mustku?Děkuji za odpověd.

Re: zubní mustek

Jiří Sedláček 13.11.2018
Ano, určitě to jde udělat tak aby se jídlo pod můstek nedostávalo. Pokud je už ale můstek nacementovaný, tak to spíše opravit už nepůjde. Někdy je ale lepší mýt čistitelné prostory okolo zubů. Také pomocí správné hygieny a masírování dásní někdy dáseň ke korunkám doroste. Podívejte se na video o správné zubní hygieně zubních náhrad které najdete v části pro pacienty.

Re: Re: zubní mustek

Renata 14.11.2018
Děkuji za vaši odpověd a ještě se zeptám je možné mustek reklamovat?Byla jsem po týdnu po nasazení mustku za svým zubařem s tím problémem,že je mustek uprostřed uvolněný a bylo mi řečeno,že to bude jen horší,že ho mám uvolněný právě proto,že mám vytrhlé čtyři zuby.Vědět tohle dřív,tak bych si našla jiného zubaře,nezaplatila jsem si za to,abych špatně mluvila a byla na tom huř,než s předešlými zuby.Děkuji za odpověd.

Re: Re: Re: zubní mustek

Jiří Sedláček 15.11.2018
Nárok na reklamaci samozřejmě máte.

DEFLEX

Helena 08.11.2018
Dobrý den.Na obě vytržené dolní 6ky jsem si nechala z DEFLEXU zhotovit náhradu.Původní domluva byla ze dvou částí,na každý zub zvlášť.Na tuto možnost jsem se těšila,ale nakonec mi byla předána náhrada vcelku,spojená obloukem,který se opírá o spodní přední zuby.Nerada jsem ji přijmula,s tím ,že si na vysvětlované výhody zvyknu.Ale zatím(2 měsíce)jsem to nedokázala.Oblouk na zubech mi připadá silný,šišlám,sliním...Chci Vás poprosit o radu.Je podle Vás lepší nechat náhradu vcelku a upravit,vytenčit oblouk nebo by byly pohodlnější dva díly?Děkuji Vám za odpověď.Helena.

Re: DEFLEX

Jiří Sedláček 12.11.2018
Nedokážu to takto konkrétně jenom na základě písemného dotazu zhodnotit. Pokud vám chybí na každé straně pouze jeden zub tak teoreticky by to mohlo jít udělat na dva díly. Ale záleží i na dalších okolnostech, je možné že ve vašem případě to takto udělat nešlo.
Záznamy: 1 - 20 ze 987
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Adresa 

Jiří Sedláček
Veveří 456/9
602 00 Brno
IČO: 49466186

Kontakt 

tel.: +420 777 553 226    Jiří Sedláček
tel.: +420 543 242 845    recepce
tel.: +420 543 216 209    recepce
e-mail: sedlacek@jslab.cz

JS Lab v síti


copyright 2016 JS Lab