Pružné zubní protézy


 

 


Pružné zubní protézy

 

Jsou zhotoveny z termoplasu. Pružnost ovlivňuje síla materiálu, samotné tělo zubní náhrady je pružné minimálně a ve směru žvýkacího tlaku prakticky vůbec. Proto se nemůže stát, aby při kousání zubní protézka pružila.

 

 


Lepší fixace v ústech

 

Retenční prvky, které slouží k fixaci zubní náhrady, využívají pružnost tohoto materiálu a lépe se ke zbývajícím vlastním zubům "přimknou" a protéza tedy lépe drží. Na fotografii je zubní náhrada VivaFlex

 

 


Protézy Deflex

Ve světě existuje více výrobců materiálu na pružné protézy. V ČR je dosud nejrozšířenější systém Deflex. Firma Deflex vyrábí polyamid už více než 10 let a ve své době to byl jeden z nejlepších materiálů pro výrobu pružných protéz na trhu. Vývoj plastů je však velmi rychlý a v současné době už jsou na trhu modernější a kvalitnější materiály. 


Hlavní výhody materiálu VivaFlex 

  Výborná estetika - v ústech vypadá lépe než Deflex

  Odolný i v čase -  nestárne a neláme se 

 Lépe se opracovává a leští, nemusí se vařit a při opravách            se spojí s původním materiálem.

 


 

Nepodceňujte chybějící zuby

Jakýkoli typ pružné zubní náhrady stojí v ordinaci MUDr.Kahánka kolem 5 000,-Kč. Pokud vám chybí i třeba jenom jeden zub, můžete přijít díky tomu o všechny zuby. Pokud zuby nemají oporu vedle sebe, nebo v protilehlé čelisti, dochází k posunu těchto zubů a postupné ztrátě jejich pevnosti.

Podívejte se jak se zuby posunují

 

Správná indikace

Někteří zubní lékaři odmítají pružné zubní náhrady jako dlouhodobé řešení. Naopak zkušenosti lékařů, kteří už více než 10 let zhotovují pružné náhrady, jsou převážně kladné. My si myslíme, že záleží především na správné indikaci a na kvalitně zhotovené zubní náhradě. 


 


Elektrický zubní kartáček

 
Prevence je vždy lepší než léčba. Čím pečlivěji se proto budete o své zuby a dásně starat, tím méně času strávíte v zubařském křesle. 
 
 
Zjistěte jak zubní kartáček OO funguje
 
 

 Adresa 

Jiří Sedláček
Veveří 456/9
602 00 Brno
IČO: 49466186

Kontakt 

tel.: +420 777 553 226    Jiří Sedláček
tel.: +420 543 242 845    recepce
tel.: +420 543 216 209    recepce
e-mail: sedlacek@jslab.cz

JS Lab v síti


copyright 2016 JS Lab